جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی

 

زنان در مراحل مختلف زندگی خود به دلایل متعددی مانند معاینات زنان ، مشکلات ناشی از یائسگی ، درمان ناباروری ، برنامه ریزی بارداری ، پیگیری بارداری و زایمان به متخصص زنان مراجعه می کنند.

 

فیزیولوژی زنان دارای ساختار نسبتاً پیچیده ای نسبت به فیزیولوژی مردان می باشد ، نه تنها عملکردهای جنسی طبیعی را فراهم می کند ، بلکه وظایف مهمی را از نظر رشد سالم و تولد نوزاد در روند بارداری و تولد انجام می دهد. عملکرد منظم واژن ، ورودی واژن ، دهانه رحم ، رحم ، تخمدان ها و لوله ها با هورمون های زنانه از نظر سلامتی و ادامه روند تولید مثل به صورت سالم از اهمیت بالایی برخوردار است.

کلینیک شمس مشرق خدمات خود را در بسیاری از زمینه ها پزشکی ارائه می دهند ، از خدمات تشخیص و درمان عمومی مربوط به زنان و زایمان ، یائسگی و پوکی استخوان گرفته تا مدیریت پیشگیری از بارداری ، پیگیری بارداری های خطرناک و طبیعی ، تشخیص و درمان سرطان های زنان و درمان IVF.

بیماران ما بخشی از یک فرایند بهداشتی می باشند که در آن تمام نیازهای بهداشتی آنها در یک مرکز واحد تامین می شود ، خدمات تشخیص و درمان پزشکی را با استانداردهای بین المللی دریافت می کنند و از طریق سمینارهای مختلف در مورد موضوعات مورد علاقه خود مطلع می شوند.

خدمات عمومی زنان زایمان و نازایی

 • مشکلات مادرزادی: مانند لوله های بسته ، ناهنجاری های ساختاری در رحم ، عدم رشد تخمدان ها یا تنبلی تخمدان …
 • سرطان دهانه رحم و رحم ،
 • کیست در تخمدان
 • پولیپ های داخل رحمی یا فیبروم ،
 • چسبندگی های داخل رحمی
 • مشکلات ناباروری،
 • مشکلات مربوط به اختلالات هورمونی ،
 • عفونت های تناسلی ،
 • افتادگی یا پایین بودن رحم
 • مشکل بی اختیاری ادرار ،
 • پریود نامنظم ،
 • رشد موی زائد،
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک ،
 • مشکلات یائسگی
 • مشکلات مربوط به یائسگی زودرس

زنانی که مشکلات مشابهی دارند برای تشخیص و درمان مورد نیاز به متخصص زنان مراجعه می کنند. متخصصین زنان و زایمان درمان های پزشکی مانند معاینه فیزیکی ، معاینه زنان ، آزمایش خون ، سونوگرافی ، هیستروسکوپی ، کولپوسکوپی ، بیوپسی ، LEEP ، لاپاراسکوپی یا جراحی باز را انجام می دهند.

 

خدمات پیگیری بارداری و بارداری پرخطر

یکی از مهمترین و حساس ترین دوره های زندگی زنان ، روند بارداری است. ما در کلینیک شمس مشرق در تمامی مراحل در کنار مادران باردار هستیم و تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها می توانند این روند را به روشی سالم برای نوزادان خود و خودشان به پایان برسانند.

از هفته اول بارداری تا زمان زایمان ، همه مادران آینده به طور استاندارد توسط پزشک به وسیله دستگاه های سونوگرافی کنترل می شوند. در میان آزمایش های معمول انجام شده برای تشخیص ، معاینه ای مانند آزمایش دوگانه ، اندازه گیری ضخامت نخاعی جنین ، آزمایش سه گانه ، آزمایش غربالگری دیابت ، اندازه گیری طول دهانه رحم و نظارت بر جنین انجام می شود. نسبت به پیشرفت روند حاملگی ، گزینه های زایمان طبیعی ، سزارین یا اپیدورال نیز پیشنهاد می شود.

در صورت وجود بیماری هایی که در گروه حاملگی های پرخطر طبقه بندی می شود و ممکن است عوارضی را در دوران بارداری ایجاد کنند ، با پیگیری و حمایت کارکنان مجرب زنان و زایمان انجام می شود. پزشکان و پرستاران بخش مراقبت های ویژه نوزادان هنگام تولد آمادگی های لازم را انجام می دهند.

در کلینیک شمس مشرق خدمات توسط کارکنان، پزشکان و پرستاران ارائه می شود که با حس دلسوزی و همچنین تخصص ، مراقبت های لازم را برای نوزادان شما انجام می دهند. با خدمات تخصصی زنان و زایمان و اطفال ، نوزادان قبل از تولد تحت مراقبت حرفه ای قرار می گیرند.

 

پیگیری یائسگی و پوکی استخوان

یائسگی یکی از دوره های خاص زندگی زنان است که باید با رویکردی علمی و حساسیت خاص بر آن اشاره داشت. درمان های لازم در بخش  های زنان و زایمان کلینیک شمس مشرق انجام می شود تا بیماران بتوانند دوران یائسگی را به راحتی سپری کنند. پزشکان بخش زنان و زایمان ما در حال برنامه ریزی درمان هایی با همکاری نزدیک دیگر رشته های پزشکی هستند تا از پوکی استخوان که در اثر یائسگی ایجاد می شود جلوگیری کرده و آسیب به بیماران را به حداقل برسانند.

 

شناسایی سرطان زنان و زایمان

سرطان های زنان و تشکیلات بدخیم دستگاه تناسلی که خطر بالایی دارند ، به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و از هر دو روش جراحی و پزشکی استفاده می شود.

 

IVF

این روش لبخند را بر لب زوج هایی می آورد که می خواهند با کمک پزشکان مجرب که سابقه زیادی در روش درمانی IVF دارند ، بچه دار شوند. در محدوده تکنیک های مقابله با ناباروری ، به ویژه درمان های سنتی ناباروری مردان و زنان، لقاح آزمایشگاهی ، تزریق میکرو ، انجماد جنین و جستجوی اسپرم انجام می شود.

جراحی لاپاروسکوپی

این یک روش جراحی بسته است که در درمان بسیاری از بیماری های زنان و با برش های کوچک و تصویربرداری دوربین استفاده می شود. به دلیل راحتی بیمار و مدت زمان کوتاه بهبودی ، ترجیح داده می شود.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

درمان مناسب ، تغییرات رفتاری و آزمایش های تشخیصی در PCOS اعمال می شود که شامل شکایاتی مانند بی نظمی در قاعدگی و رشد مو می شود.

 

پیشگیری از بارداری (روش های پیشگیری)

روش های پیشگیری از بارداری که برای پیشگیری استفاده می شوند عبارتند از: تزریق دارو ، دستگاه داخل رحمی و روش های عقیم سازی موقت. پس از گذراندن برخی از آزمایشات، روش درمانی مورد نظر انتخاب می شود.

 

فهرست