فشیال تخصصی

در این مقاله به خدمات بخش فیشیال تخصصی کلینیک شمس مشرق می پردازم.  پوست ما لباس بدن ما می باشد. این لباس پس از یک دوره زمانی مشخص شروع به فرسوده شدن یا خراب شدن می کند. به ویژه پس از سی سالگی ، پیری پوست اولین علائم خود را نشان می دهد. به تأخیر انداختن پیری پوست و نگهداری بهتر از آن با مراقبت منظم از پوست انجام می شود.

پوست ما به دلیل عوامل محیطی و ترشحات روی پوست فرسوده می شود. با گذشت زمان ، منافذی که به پوست اجازه تنفس می دهد مسدود می شوند و لکه های سیاه روی پوست ایجاد می شود. در این فرایند پوست کدر می شود و شفافیت خود را از دست می دهد. این روند به ویژه در افرادی که دارای پوست چرب یا مستعد آکنه می باشند سریعتر انجام می شود.

 

مراقبت از پوست چگونه انجام می شود؟

برای اکسیژن رسانی و تغذیه مناسب پوست ، باید لایه مرده روی پوست و سبوم مسدود کننده منافذ پوست را از روی پوست بردارید. به این ترتیب پوست ظاهری شاداب و زیباتری خواهد داشت.

هر فردی در خانه یا سالن زیبایی می تواند از پوست خود مراقبت می کند. اما مراقبت تخصصی از پوست نه تنها ظاهر بهتری به پوست می دهد ، بلکه از روند پیری پوست نیز جلوگیری می کند. در فشیال محصولات و وسایل مورد استفاده بر لایه های عمیق پوست تأثیر می گذارد و به پوست اجازه می دهند بهتر بازسازی شود. فشیال حداقل 1 تا 1.5 ساعت طول می کشد. انجام آن یک بار در ماه از نظر حفظ شادابی و جلوگیری از فرسودگی پوست مفید است.

اولین قدم در مراقبت از پوست با پاکسازی پوست آغاز می شود. پس پاکسازی پوست ، از اکسیژن رسانی و مرطوب کننده پوست استفاده می شود. مراقبت با لایه برداری روی پوست تکمیل می شود. پس از انجام این روش ها ، باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از فشیال

 

 1. لایه های مرده پوست لایه برداری می شود
 2. منافذ پوست باز می شود و کمدون ها تمیز می شوند
 3. پوست مرطوب می شود
 4. خون رسانی و تغذیه پوست افزایش می یابد
 5. اکسیژن رسانی پوست را افزایش می دهد
 6. با لایه برداری ، پوست بازسازی می شود
 7. محصولات حاوی فاکتورهای رشد و احیا کننده ، پوست را جوان تر می کند.

با مراقبت منظم از پوست در کلینیک شمس مشرق ، می توانید از فرسوده شدن پوست خود جلوگیری کنید و جوانتر به نظر برسید. در کلینیک ما در تهران، مراقبت ها و درمان های مورد نیاز پوست  با لیزر و روش های درمانی دیگر اجرا می شود.

شما نیاز دارید که مراقبت از پوست را به عنوان برنامه ای که پوست ما به آن نیاز دارد ، در نظر بگیریم.  فشیال را باید به عنوان فرآیندی که هم برای محافظت از پوست و هم برای به تأخیر انداختن پیری انجام می شود ، ارزیابی کنیم. پس از معاینه اولیه پوست ، بیمار باید در مورد مشکلات تشخیص داده شده در مورد پوست و روش های درمانی مطلع شود.

 

انواع  روش های مراقبت از پوست:

مراقبت از پوست باید توسط متخصصان با تجربه انجام شود. به منظور محافظت از بافت پوست و جلوگیری از مشکلات پوستی ، قبل از استفاده از این روش ها باید تجزیه و تحلیل پوست انجام شود. محصولات مراقبتی باید با توجه به ساختار پوست و ویژگی های بیمار آماده شود. انواع روش های مراقبت از پوست به طور کلی به شرح زیر است:

 

فشیال کلاسیک

این برنامه کاربردی ، می تواند به عنوان مراقبت استاندارد پوست نیز توصیف شود ، با توجه به ساختار پوست فرد ساخته می شود. در فشیال کلاسیک ابتدا پوست تمیز می شود. لایه برداری با تونیک و لایه بردار متناسب با نوع پوست انجام می شود.  نقاط سیاه با بخار پاکسازی می شود.

ماسک با توجه به نیاز پوست با محصولات تخصصی مراقبت از پوست آماده می شود. ناحیه چشم با استفاده از سرم مرطوب می شود. آخرین مرحله برای تکمیل فشیال کلاسیک ، استفاده از کرم ضد آفتاب می باشد.

 

فشیال ضد پیری

در این برنامه درمانی از بوتاکس استفاده می شود. در برنامه درمانی بوتاکس ، چین و چروک صورت ازبین می رود.

 

کلاژن

قبل از شروع روند درمان پوست تجزیه و تحلیل می شود و یک برنامه مرطوب کننده شدید اعمال می شود. محصولات و برنامه های مراقبت مبتنی بر کلاژن برای افزایش سطح ارتجاعی بافت پوست استفاده می شود.

 

مراقبت از پوست با استفاده از ماسک طلا

در این برنامه درمانی از ماسک طلایی استتفاده می شود که در سالهای اخیر بسیار محبوب شده است. مراقبت های پوستی با استفاده از ماسک طلای خالص 24 عیار انجام می شود. هدف اصلی در این روش از بین بردن لکه های روشن روی سطح پوست و جلوگیری از علائم پیری می باشد. این ماسک جوانی بیشتری به پوست می بخشد. ماسک طلا می تواند برای مردان و زنان استفاده شود.

 

روش های درمانی پوست

روش های درمانی مختلف پوست برای از بین بردن مشکلاتی مانند آکنه و ناراحتی های پوستی ، انجام می شود تا فرم جدیدی به پوست داده شود.

 

 

درمان آکنه

دو نوع روش درمانی وجود دارد که عبارتند از درمان آکنه و درمان جای زخم آکنه می باشد. این روش ها روی جوانسازی پوست تمرکز دارند تا زخم های آکنه را از بین ببرند.

 

لایه برداری کربن

این یک روش درمانی می باشد که با محلول کربن انجام می شود. پس از قرار گرفتن محلول کربن ، از لیزر استفاده می شود. در این روش درمانی منافذ پوست سفت می شود و با سنتز کلاژن ، رطوبت و بازسازی پوست انجام می شود. کربن باعث می شود خاصیت ارتجاعی پوست افزایش یابد و بافت های چربی متعادل شود. اگر تفاوت رنگی در پوست وجود داشته باشد ، پوست هماهنگ می شود. به طور کلی ، جلسه لایه برداری کربن در نیم ساعت به پایان می رسد و در مجموع 5 تا 10 جلسه نیاز می باشد.

فیشیال تخصصی ابتدا موارد زیر صورت میگیرد

 

 1. آناتومی پوست را بررسی می کند
 2. فیزیولوژی و عملکرد قسمت های مختلف بدن بررسی می شود
 3. بیماری های پوستی مشخص می شود
 4. روش های درمانی ضد پیری اجرا می شود
 5. رژیم غذایی متعادل پیشنهاد می شود
 6. تجزیه و تحلیل مو و پوست
فهرست