پوست و مو، زیبایی و لیزر

 

پوست بین قسمت های مختلف بدن ما تعادل را حفظ می کند و اولین سدی می باشد که ما را در برابر تجاوز عوامل خارجی مانند عوامل عفونی (باکتری ها ، ویروس ها ، انگل ها) محافظت می کند. متخصصان پوست و مو پزشکی به مطالعه بیماری های پوستی ، ضایعات پوستی (مو و ناخن) و غشاهای مخاطی مجاور (حفره دهان و اندام تناسلی) می پردازد.

 

متخصص پوست و مو

متخصص پوست و مو درمان بیش از 3000 بیماری ، از جمله سرطان های پوستی (به عنوان مثال: ملانوم) ، بیماری های التهابی و عفونی پوست ، آکنه ، بیماری های مقاربتی ، مشکلات پیری پوست ، رشد مو و غیره را تشخیص داده و درمان می کند.

بیماری های پوست و مو

در واقع همه بیماری های پوستی نیاز به توجه بالایی دارند زیرا در صورت عدم درمان بسیار سریع پیشرفت می کنند و می توانند زندگی روزمره بیمار را به طور جدی تحت تأثیر قرار دهند. مشکلاتی که بیماری های پوستی در صورت عدم درمان می توانند ایجاد کنند:

 

 • بیماری های قارچی ، انگلی و باکتریایی در جامعه بسیار شایع است و به دلیل مسری بودن نیاز به درمان فوری دارد.
 • بیماری هایی مانند پسوریازیس ، ویتیلیگو و لیکن پلان ممکن است در برخی موارد علائم بیماری های سیستمیک باشند. این بیماری ها می توانند مشکلات زیبایی برای بیمار ایجاد کنند.
 • آنافیلاکسی باعث انسداد مجاری تنفسی پس از تماس با هر گونه آلرژن می شود. آنافیلاکسی در زمینه پوستی بررسی می شود و یک بیماری اورژانسی می باشد که می تواند باعث مرگ شود.

 

برای چه مواردی باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید؟

 

پیشگیری: بیماران می توانند برای بررسی سلامت پوست ، زائده های پوستی و غشاهای مخاطی مجاور ، با استفاده از یک متخصص پوست و مو یک روتین برای معاینه سالانه خود ترتیب دهند.

تشخیص: اکثر بیماران در صورت مواجهه با مشکلات روی بدن (مانند لکه ها ، خال ها ، رویش مو و غیره) یا سایر مشکلاتی که نیاز به درمان دارد ، برای مشاوره درماتولوژیک توسط پزشک متخصص پوست و مو بررسی می شوند.

درمان: پس از تشخیص ، بیماران برای درمان و نظارت بر روند پیشرفت بیماری و بهبودی ، به متخصص پوست مراجعه می کنند.

 

 

متخصص پوست و مو در کلینیک پزشکی شمس مشرق

 

مشاوره متخصص پوست و مو

 

مشاوره متخصص پوست و مو شامل موارد زیر است:

 1. سابقه پزشکی : از نظر پزشکی در مورد بیماری ، در مورد سابقه پزشکی و بیماری های دیگر با بیمار صحبت می شود.
 2. معاینه بالینی : بررسی ضایعات روی پوست ، مو ، ناخن و غشاء مخاطی

3.      تشخیص

 1. توصیه برای معاینات اضافی (تجویز آزمایش ، درماتوسکوپی و غیره)
 2. توصیه درمان

6.      توصیه های ویژه برای مراقبت از پوست و مو برای پیشگیری از بیماری ها و سلامتی

 

مشاوره روتین پوست و مو

مشاوره روتین پوست و مو برای جلوگیری از بیماری های پوست ، ناخن و مو حداقل یکبار در سال توصیه می شود.

 

مشاوره تشخیصی درماتولوژیک

اگر مشکلات سلامتی بین ویزیت های سالانه رخ می دهد ، مانند خال هایی که تغییر شکل ، رنگ و اندازه می دهند ، آکنه ، زخم های لاعلاج ، بثورات ، عفونت ناخن یا سایر مشکلات پوستی ایجاد می شود ، باید در اسرع وقت یک مشاوره تخصصی پوست انجام شود.

 

مشاوره نظارتی بر پوست و مو

به منظور پیگیری روند درمان و نتایج آن ، متخصص پوست تعداد دفعاتی را که باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید ، مشخص می کند.

 

آزمایش تشخیصی مدرن و درماتوسکوپی

 

درماتوسکوپی به ویژه برای تشخیص ضایعات رنگدانه ای پوست ، خال ، برای تشخیص زودهنگام سرطان پوست و ملانوم توصیه می شود. درماتوسکوپی یک روش بسیار موثر ، سریع و غیر تهاجمی می باشد که برای افزایش دقت تشخیص بالینی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش شامل بررسی سطح پوست و ساختارهای زیرین با کمک درماتوسکوپ می شود. درماتوسکوپ امکان بزرگنمایی تصویر ساختارهای پوست برای شبیه سازی و تفسیر تغییرات را فراهم می کند. درماتوسکوپی باید سالی یکبار برای افراد سالم انجام شود. افرادی که پوست روشن تر ، خال های متعدد و سوختگی های مکرر پوست یا بستگان درجه یک مبتلا به سرطان پوست دارند ، باید هر 4 تا 6 ماه یکبار درماتوسکوپی را انجام می شود.

 

مداخلات درمانی درماتولوژیک

 

 1. الکتروکوتری ضایعات پوستی (پاپیلوما ، زگیل ، کراتوز)
 2. کورتاژ ضایعات پوستی
 3. بیوپسی پوست (نمونه گرفتن قسمتی از پوست برای معاینه بافت شناسی برای تشخیص)
 4. درمان ناخن فرو رفته
 5. برش ضایعات پوستی

 

 

انواع روش های درمانی پوست و مو در کلینیک پزشکی شمس مشرق

 

 1. درماتولوژی پزشکی : با تشخیص ، درمان و پیشگیری از بیماری های پوستی ، مو و ناخن و غشای مخاطی مجاور (حفره دهان و اندام تناسلی) سروکار دارد.

 

 1. درماتولوژی درمانی : شاخه ای از پزشکی می باشد که در درمان بیماری های پوست و مو تخصص دارد.

 

 1. درماتولوژی زیبایی : شاخه ای از پزشکی پوست و مو می باشد که با روش های زیبایی غیر تهاجمی مانند اصلاح چین و چروک با اسید هیالورونیک ، سم بوتولینوم ، لایه برداری و غیره سروکار دارد.

 

کادر متخصص کلینیک شمس مشرق

متخصصان پوست در کلینیک شمس مشرق تجربه گسترده ای در تشخیص و درمان بیماری های پوستی دارند که طی سالیان زیاد فعالیت در این زمینه به دست آمده است و در میان آنها هزاران بیمار با آسیب های مختلف را با موفقیت درمان کرده اند. ما مفتخریم که با پزشکان شناخته شده در این زمینه همکاری می کنیم و از آنها به دلیل دیدگاه حرفه ای و توجهی که به بیماران کلینیک پزشکی شمس مشرق نشان می دهند تشکر می کنیم.

 

کلینیک زیبایی و لیزر

لیزر موهای زائد در صورتی که توسط متخصصان مربوطه انجام شود ، یک روش ایمن و بسیار آسان است. اخیراً ، در برخی از مراکز زیبایی یا کلینیک ها ، لیزر اپیلاسیون توسط افراد یا پزشکان غیر مجاز انجام می شود و عوارض جانبی جدی در حین استفاده ایجاد می شود یا درمان تاثیر مناسبی ندارد زیرا با پارامترهای اشتباهی انجام می شود. مراقب باشید که یک متخصص پوست در مرکز زیبایی حضور داشته باشد. این پزشک در صورت بروز هرگونه عارضه ای که ممکن است بعد از عمل ایجاد شود ، بهترین راهنمای شما خواهد بود.

اگر بیماری پوستی دارید یا در برابر لیزر اپیلاسیون حساسیت دارید یا از دارویی استفاده می کنید که پوست شما را حساس می کند ، متخصص مناسب ترین زمان را برای لیزر اپیلاسیون تعیین می کند.

فریب قیمت پایین ، پکیج های کوتاه مدت و وعده های بسیار بلند پروازانه را نخورید. نکته مهم کارایی روش اجرایی و تجربه و اعتبار کلینیک می باشد.

 

 

لیزر موهای زائد:

لیزر موهای زائد باید توسط یک متخصص انجام شود. افراد نباید تحت تاثیر تبلیغات گمراه کننده قرار گیرند.

با استفاده از دوزهای پایین لیزر اپیلاسیون نباید تعداد جلسات را برای اهداف تجاری افزایش داد.

دوز موثر و ایمن فردی باید با اندازه گیری پوست با دستگاه اسپکتروفتومتر تعیین می شود.

فناوری لیزر الکساندرایت با رسیدن و از بین بردن ریشه مو نتایج دائمی را ارائه می دهد. دستگاه های ارزان IPL که به ریشه مو می رسند و اثر دائمی ندارند به عنوان لیزر تبلیغ می شوند و حتی لیزر روی آنها نوشته می شود. مراقب این  باشید!

 

انتخاب روش لیزر

روش لیزر با ارزیابی پزشکان متخصص با بررسی ناحیه ای که باید تحت درمان قرار گیرد با توجه به نوع مو و پوست شروع می شود. پس از معاینه ، مناسب بودن برای لیزر اپیلاسیون ، نتایج احتمالی و عوارض جانبی به فرد اطلاع داده می شود.

سپس روند لیزر شروع می شود. انتخاب نوع مناسب لیزر بسیار مهم است. به همین دلیل ، کلینیک باید هر سه دستگاه لیزر مورد نیاز را داشته باشد. پس از تعیین دستگاه و دوز مناسب لیزر ، فرآیند لیزر شروع می شود.

 

موفقیت فرایند لیزر موهای زائد به چه چیزی بستگی دارد؟

انتخاب دستگاه

اولین قدم برای موفقیت در لیزر موهای زائد انتخاب دستگاه مناسب می باشد.

 

رنگ پوست

رنگ روشن پوست فردی که تحت درمان قرار می گیرد ، مزیت زیادی دارد. زیرا افزایش دوز لیزر را می توان در پوست روشن راحت تر انجام داد. هرچه دوز لیزر بیشتر باشد ، موفقیت بیشتری حاصل می شود.

 

رنگ مو

لیزر برای موهای ضخیم کاربرد بیشتری دارد. به همین دلیل ، هرچه موها تیره تر باشد ، لیزر موفق تر خواهد بود. لیزرهای دیود می تواند در موهای ریز موثر باشد.

 

ناحیه ای که در آن اپیلاسیون اعمال می شود

یکی از مشکل ترین مناطق در اپیلاسیون ، ناحیه صورت است. برای ناحیه صورت ، لیزرهای دیود ایده آل ترین انتخاب می باشد. لیزر الکساندرایت نباید در ناحیه صورت ترجیح داده شود. زیر بغل ، اندام تناسلی و ساق پا مناطقی هستند که به لیزر اپیلاسیون بهترین واکنش را نشان می دهند.

 

جنسیت

زنان برای لیزر موهای زائد از مزایای بیشتری برخوردار می باشند. میزان موفقیت برای مردان کمتر از بانوان می باشد. اگر زنان به دلایل هورمونی رشد مو زیادی دارند ، باید ابتدا این بیماری را درمان کنند.

 

 

 

دستگاه لیزر

بهترین دستگاه هایی که در در لیزر اپیلاسیون استفاده می شود، دستگاه های دیودی ، الکساندرایت ، Nd-yag می باشند. در برخی از مراکز زیبایی از دستگاه IPL تحت عنوان لیزر اپیلاسیون استفاده می شود. این دستگاه یک سیستم نور متمرکز است ، و لیزر به حساب نمی آید. دستگاه های IPL یک روش مدرن اپیلاسیون محسوب می شوند زیرا موها را موقتاً از بین می برند.

دستگاه لیزر اپیلاسیون باید دارای گواهینامه CE باشد. وزارت بهداشت اعتبار این گواهینامه برای همه دستگاه هایی که در مراکز زیبایی استفاده می شوند را بررسی می کند.

لیزر الکساندرایت

برای رنگ های نه چندان تیره پوست ، الکساندرایت مناسب ترین لیزر برای از بین بردن موهای زائد می باشد. این اشعه توسط ملانین موجود در مو جذب می شود و به عمیق ترین فولیکول های مو نفوذ می کند و نتایج دلخواه بیمار به راحتی به دست می آید. الکساندرایت هیچ اثری از خود بر جای نمی گذارد و انجام دادن آن بهداشتی می باشد زیرا از فاصله 3 سانتی متری به سمت پوست گرفته می شود.

 

شما دلایل زیادی برای انتخاب کلینیک شمس مشرق دارید

 

ما هیچ محدودیت زمانی در خدمات خود نداریم

با توجه محدودیت های شغلی بسیاری از مشتریان ما ، ممکن است مشکلات زمانی برای مراقبت از پوست و برنامه های کاربردی زیبایی داشته باشند. بنابراین ، می توانید در هر روز هفته و آخر هفته وقت بگیرید.

 

ما بر راه حل مشکلات متمرکز هستیم نه خود مشکلات

تفاوت ما در این است که ما در کوتاه مدت به همه مشکلات با یک راه حل مناسب روبرو می شویم و رضایت شما را تضمین می کنیم. بر این اساس ، ما به شما سرویسی را ارائه می دهیم که می توانید با آرامش خاطر از انواع مشکلات که ممکن است پیش بیاید جلوگیری می کنیم.

 

رضایت 100٪ مشتری

به عنوان مرکز زیبایی شمس مشرق ، اولویت ما اطمینان از رضایت شما در همه موارد مانند لیزر موهای زائد ، مراقبت از پوست و آرایش دائمی می باشد. در این راستا ، ما سعی می کنیم سیاست قیمت خود را مطابق خواسته های شما تنظیم کنیم ، همچنین در تلاش هستیم تا کیفیت خدمات خود را به بالاترین سطح ممکن برسانیم.

 

 

 

.

فهرست